درمان زخم دیابت با پماد عسل کیمیا

درمان زخم دیابت اولین کاری است که در برخورد با زخم های دیابت باید انجام دهید. درمان صحیح و به موقع میتواند از بروز عوارض شدید و مرحله پایانی (end- stage) بیماری جلوگیری کند.
درمطالعات وسیعی که به منظور بررسی کیفیت زندگی بر اساس گزارش خود بیماران دیابتی انجام گردیده نشان داده شده است که آمپوتاسیون ( قطع عضو) تاثیرات منفی و نامطلوب بیشتری نسبت به سایر عوارض شدید دیابت مانند بیماری کلیه ونابینایی برکیفیت زندگی این بیماران دارد. علاوه بر از دست رفتن استقلال و تحرک ، اضطراب و افسردگی در بین بیماران دیابتی دچار آمپوتاسیون بسیار شایع است .
زخم های دیابتی یکی از مشکلات مهم بهداشتی هستند و درمان آنها همواره مسئله ساز بوده است . با انجام مطالعات گسترده پیرامون خواص عسل ، با استفاده از پماد عسل کیمیا برای درمان زخم دیابت میتوان از لزوم قطع یک پای عفونی پیشگیری کرد. تاثیراستفاده از《 پماد کیمیا》 که حاوی مواد طبیعی است توانسته نقش مهمی در بهبود سریع تر و پیشگیری از زخم دیابت داشته باشد. 

روند درمان زخم پای دیابتی بعد از عمل گرافت با پماد عسل کیمیا

درمان زخم پای دیابتیک 96/5/15

درمان زخم پای دیابتیک ۹۶/۵/۱۵

درمان زخم پای دیابتیک 96/4/15

درمان زخم پای دیابتیک ۹۶/۴/۱۵

درمان زخم پای دیابتیک 96/2/3

درمان زخم پای دیابتیک ۹۶/۲/۳

درمان زخم پای دیابتیک 96/1/19

درمان زخم پای دیابتیک ۹۶/۱/۱۹

درمان زخم پای دیابتیک 95/12/3

درمان زخم پای دیابتیک ۹۵/۱۲/۳

مکانیسم پماد عسل کیمیا در درمان زخم دیابت

با اقدام به موقع و استفاده از پماد عسل کیمیا از قطع عضو جلوگیری کنید.

 زخم های دیابت به مراقبت زیادی نیاز دارند که مراحل مختلفی دارد
👈  نکته مهمی که در برخورد بااین زخم های دیابت باید مورد توجه قرار گیرد این است که درمان صحیح و به موقع میتواند از بروز عوارض شدید و مرحله پایانی (end-stage) بیماری جلوگیری کند .
” پماد کیمیا ” که یک فرآورده گیاهی و طبیعی است درسالهای اخیر در پزشکی مدرن بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
✍️ “پماد عسل کیمیا” کمک به دبریدمان (برداشتن بافتهای مرده زرد و سیاه رنگ یا همان نکروز در ناحیه زخم دیابت ) می نماید.
✍️ پس از دبریدمان زخم دیابت ” پماد کیمیا “باعث جذب اگزودا (ترشحات چرکی روی زخم ) کموکاین ها ( پروتئین های ترشح شده توسط سلولها که داخل بافتها منتشرشده رابه مکان عفونت زخم دیابت هدایت میکند) میشود.
✍️جذب مایع سرم زخم دیابت که باعث کاهش سفت شدن و تورم میشود.
✍️ برای درمان زخم های دیابت مزمن پانسمان باید علاوه بر توانایی بهبود زخم دیابت ، توانایی از بین بردن میکروب ها و  استریلیزاسیون محل زخم دیابت را نیز داشته باشد.  استفاده از “پماد کیمیا”ممانعت از ایجاد عفونت به دلیل خواص آنتی باکتریایی ( انهدام باکتری) و جلوگیری از رشد باکتری درزخم دیابت می کند.
✍️ از عملکردهای مهم” پماد کیمیا ” اکسیژن رسانی و افزایش گردش خون و ترمیم بافتهای آسیب دیده زخم دیابت می باشد.
🔍 استفاده از پماد حاوی ترکیبات گیاهی وطبیعی (پماد کیمیا) و طبق کارآزمایی بالینی انجام شده نشان داده اند که به دلیل تحریک رشد بافت وکاهش ایجاد اسکار می تواند نقش مهمی در بهبود سریع تر ومطلوب تر زخم دیابت داشته باشد.

نکته : ماندن این بافتها بر روی زخم باعث گسترش این لایه ها در سطح زخم و همچنین باعث تخریب و فاسد شدن منطقه درگیر می گردد که مانع از ترمیم و بهبودی زخم می شود.

درمان زخم دیابت زانوی قطع شده با پماد عسل کیمیا
روز 17 درمان زخم دیابت با پماد کیمیا

روز هفدهم درمان زخم دیابت

روز 13 درمان زخم دیابت با پماد کیمیا

روز سیزدهم درمان زخم دیابت

روز سوم درمان زخم دیابت با پماد کیمیا

روز سوم درمان زخم دیابت

درمان زخم دیابت -قبل از شروع درمان

قبل از شروع به درمان زخم دیابت

درمان زخم دیابت روز 95 با پماد کیمیا

در آخر درمان کامل زخم دیابت

درمان زخم دیابت روز 45

روز چهل و پنجم درمان زخم دیابت

روز 33 درمان زخم دیابت با پماد کیمیا

روز سی و سوم درمان زخم دیابت

نحوه استفاده از پماد عسل کیمیا

✍️ نحوه و مقدار مصرف پماد کیمیا [ دردرمان زخم دیابت ]
🔸️ افرادی که زخم دیابت دارند باید تمام پا از نوک انگشت شصت تا پاشنه پا و کف پا را با پماد کیمیا چرب نموده و سپس برای منطقه زخم روی تمام سطح گاز استریل ۲ لایه مقداری از پماد کیمیا بمالید ( تا قطر آن به اندازه ۲ تا۳ میل شود) و روی زخم گذاشته و پانسمان کنید .
🔸️ بعد از پانسمان ، پارا داخل کیسه فریزر کرده ودرمچ پا گره شل بزنید .
⏰ ۱۲ ساعت بعد ( بدون نیاز به شستشو با آب یا بتادین یا سرم ) محل زخم دیابت را فقط با گاز استریل خشک تمیزنموده و مجددا بهمان ترتیب پانسمان را تکرار کنید.

 هنگامیکه بافتهای زرد وترشحات تمام شد بیمار میتواند هر ۲۴ ساعت یکبار نسبت به تعویض پانسمان اقدام نمایید و زمانی که بافت جدید پیوندی ساخته شد بیمار باید محل زخم را ۲ تا ۳ ماه هرروز با پماد چرب نماید تا پوست جمع نشود.

بعد از استفاده از پماد مذکور ابتدا ناحیه زخم لزج شده و رطوبت شدت پیدا می کند زیرا در حال از بین بردن بافتهای مرده و خارج نمودن ترشحات در ناحیه زخم می باشد. سپس شروع به سلول سازی و ترمیم زخم نموده و پوست ساخته می شود.

نکات مهم :

⬅ هرگز روی زخم بتادین نریزید.
⬅ بتادین حاوی موادی است که خاصیت خورندگی دارد و باعث از بین بردن بافتهای ترمیم کننده زخم میشود و همچنین باعث تاخیر درمان زخم دیابت میشود که این تاخیر عواقب جبران ناپذیری خواهد داشت. 
⬅ بتادین را فقط برای تمیز کردن نواحی زخم استفاده کنید چون حاوی یُد است و برای زخم ضرر دارد. 

راه های پیشگیری از زخم دیابت

مراقبت پا: مرطوب نگه داشتن پا و محیط زخم به وسیله ی پماد عسل کیمیا

کنترل قند خون: یکی از عوامل ایجاد زخم‌های دیابتی، بالا بودن قند خون است. بالا بودن قند خون ایمنی را کاهش می‌دهد و درمان زخم دیابت را به تأخیر می‌اندازد. کنترل قند خون چه به صورت تجویز دارویی و چه به صورت غذایی و همچنین تجویز انسولین به صورت کوتاه مدت زخم را بهبود می‌بخشد و قند اولیه را کنترل می‌کند.

 

اکسیژن رسانی : مرطوب نگه داشتن پا به وسیله ی پماد عسل کیمیا

 

از عملکرد مهم پماد کیمیا زمینه ساز اکسیژن رسانی و بهبود گردش خون می باشد که باعث ترمیم بافت های آسیب دیده به واسطه ی تحریک رگ زایی می گردد.

 

هیچوقت پابرهنه نباشید : از جوراب ها ، کفش های رو فرشی در خانه و هرجایی که میروید استفاده کنید چون حس کف پا در افراد دیابتی کاهش می یابد و اگر پای فرد زخم شود آن را حس نمی کند پس هیچوقت پابرهنه نباشید.

 

در کوتاه کردن ناخن های پا دقت کنید :  ناخن های پا را مستقیم کوتاه کنید و نیازی نیست گوشه های آن را بگیرید فقط مواظب باشید که از انتها ناخن را نگیرید که خون بیاید و زخم شود ، اگر هم حس کردید که ناخن در گوشه ی پایتان فرو رفته است حتما به دکتر مراجعه کنید.

تمام مراحل درمان زخم دیابت شدید پا توسط پماد کیمیا

مرحله ی چهارم درمان زخم دیابت پا -پماد کیمیا

مرحله ی سوم درمان زخم دیابت

مرحله ی دوم درمان زخم دیابت پا -پماد کیمیا

مرحله ی دوم درمان زخم دیابت

مرحله ی اول درمان زخم دیابت پا -پماد کیمیا

مرحله ی اول درمان زخم دیابت

مرحله ی آخر درمان زخم دیابت پا -پماد کیمیا

مرحله ی آخر درمان کامل زخم دیابت

مرحله ی پنجم درمان زخم دیابت پا -پماد کیمیا

مرحله ی چهارم درمان زخم دیابت

تاثیر دارچین دردرمان زخم دیابت

تاثیر دارچین در بهبود زخم دیابت

خواص دارچین

– دارچین رگ هارا باز می کند وجریان گردش خون را بهبود می بخشد .
– دارچین سیستم ایمنی بدن راتقویت می کند.
– دارچین اثر مشابه پنی سیلین و آنتی بیوتیک دارد.
– دارچین تاثیر مثبت بر قند خون دارد.

تاثیر سیاه دانه در درمان زخم دیابت

خواص سیاهدانه

↩بهبود بیماری دیابت
↩ بهبودی گرفتگی مویرگها و رگها
↩ بهبود استرس

دلایل کندی روند ترمیم زخم دیابت

۱- کم خونی های مختلف

۲- کمبود عناصری مثل روی

-عناصر معدنی نظیر روی نقش مهمی در بهبود زخم دارند.

– روی تقویت کننده سیستم ایمنی است و مصرف غذاهای غنی از روی  مانند : انواع گوشت ، غذاهای دریایی ،حبوبات ، شیر ، تخم مرغ ، بادام ، و تخمه آفتابگردان  و …. دربهبود زخم و جای آن‌ بسیار موثر است

۳- ویتامین C

۴ -کمبود میزان پروتئین

 کمبود پروتئین بدن را مستعد ابتلا به انواع عفونت هاخواهد کرد.  یک غذای پر پروتئین به ترمیم سریع تر بافت های آسیب دیده کمک میکند.

روند درمان زخم پای دیابتی با پماد عسل کیمیا

 • درمان زخم دیابت
 • درمان زخم دیابت
 • درمان زخم دیابت
 • درمان زخم دیابت
انواع ویتامین های موثر در درمان زخم دیابت
 • ویتامین B
  ویتامین های گروه B
 • ویتامین های گروه C
  ویتامین C
 • ویتامین B در بهبود زخم
  میوه های غنی از ویتامین B
 • ویتامین E
  ویتامین E

سوالات متداول

چه راهی برای مراقب از پای افراد دیابتی پیشنهاد میکنید؟

بیماران دیابتی به علت بی حسی که در پاهایشان است متوجه آسیب بیرونی نخواهند از کارهایی که می توانید برای جلوگیری از آسیب دیدن پای افراد دیابتی انجام دهید این است که اولا هیچوقت به آن ها اجازه ندهید که پابرهنه راه بروند ، از پدیکور کردن دوری کنند ، هیچوقت اجازه ندهید که کف پاهایتان خشک شود ، در صورت ایجاد تاول ، زگیل و .. اقدام به خود درمانی نکنند ، هر شب پاها را با آب ولرم شستشو دهند و در آخر با حوله همه ی جای پا به خصوص بین انگشتانشان را خشک کنند.

چگونه زخم دیابتی را با استفاده از پماد کیمیا پانسمان کنیم؟

اول از همه محل زخم را بدون هیچ مواد شوینده با گاز استریل تمیز کنید وقتی از تمیز شدن روی زخم مطمئن شدید کمی از پماد برداشته و روی زخم آرام بدون هیچ فشاری بمالید تا به خورد پوست برود و سپس روی آن را با پانسمان خشک ببندید و یادتان باشد که در حین بستن پانسمان هیچوقت سفت نبندید چون سفت بستن باعث می شود که خون به سختی جریان پیدا کند.

راه های پیشگیری از زخم دیابت چیست؟

اولین راه پیشگیری از زخم دیابت این است که شما قند خون را کنترل کنید تا هیچوقت دچار زخم دیابت نشوید و در کنار کنترل قند خون بهتر است از پماد کیمیا استفاده کنید ، پماد کیمیا خاصیت درمانی و دارویی که دارد باعث می شود که جریان خون در کف پا افزایش یابد.